Ako čítajú nevidiaci? Braillovo písmo.

Braillov systém bodového písma je vynález, ktorý umožňuje nevidiacim ľuďom čítať, písať a vzdelávať sa. Braillova abeceda má stále miesto v živote nevidiacich aj dnes, v ére hovoriacich počítačov a zvukových kníh. Reliéfnymi bodkami sprostredkúva poznatky ľudstva, krásu a rozmanitosť okolitého sveta. Autorom braillovho písma je Louis Braille.

A takto vyzerajú braillove bodky v slovenskej abecede:

Ako dostať "bodky" na propagačný materiál.

A prečo mať leták, vizitku, propagačný materiál aj v braillovom písme?


V prvom rade je to spoločensky zodpovedné. Pretože každý má nárok na informácie bez ohľadu na vek, rasu, pohlavie, atď... No keď stratíme zrak tak máme už dosť veľa problémov aj bez toho - ako sa začleniť znovu do života. Uľahčite život nevidiacim a poskytnite informácie aj im!

Môže to byť vaša konkurenčná výhoda. Nevidiaci ľudia, ako aj ostatní, nakupujú, starajú sa o domácnosť, chodia von, zabávajú sa, varia... Prečo teda váš produkt/službu neponúknuť aj im? Sprístupnite im materiál a určite sa k vám vrátia.

Ako dostanem bodky na svoj leták? No buď máte k dispozícii Braillov písací stroj alebo požiadajte o pomoc Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Majú takúto službu v ponuke. Viac tu... 

Skúste to:

Európska únia nevidiacich má na svojej webstránke prevodník písaneho textu do braillovho písma.
Vyskúšajte ako by vyzeral váš text:)