Programy na úpravu fotografií

Programy na úpravu fotografií – zadarmo! (Free photo editing tools - english version click here)

Určite ste veľakrát stáli pred problémom ako upraviť fotografiu. Photoshop nemáte alebo neviete alebo proste nemáte čas sa ho učiť. Čo s tým? V tomto článku nájdete pár užitočných linkov pre začiatočníkov, ale aj náročnejších používateľov. Nástroje sú zadarmo. Fungujú tak, že si ich buď stiahnete a nainštalujete do počítača alebo jednoducho upravujete svoju fotografiu online a potom si jednoducho uložíte, kam potrebujete:)

Picasa
Ako prvý je určite potrebné spomenúť program Picasa. Tento softvér patrí medzi Google a v skutočnosti je najlepší pre operačný systém Windows. Má jednoduché rozhranie, super editačný nástroj a je to to najlepšie pre vašu pohodlnú úpravu fotografii.
Picasa sa dá ľahko stiahnuť. Ideálne je stiahnuť najnovšiu alebo nedávno aktualizovanú verziu aplikácie Picasa. S touto jednoduchou aplikáciou môžete ľahko upravovať fotografie – orezávať, pridávať jas, kontrast a veľa ďalších špeciálnych efektov.Picasa je pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý nástroj a kvalitu zároveň.
http://picasa.google.com/

Fotoflexer
Fotoflexer je bezplatný on-line nástroj na úpravu fotografií. Je ideálny aj pre začiatočníkov, pretože je pomerne jednoduchý a fotografie v ňom upravíte rýchlo. Pre pokročilejších ponúka špeciálne funkcie ako rozmazávanie a rôzne šumy. Tento nástroj nájdete na webe zadarmo.
http://fotoflexer.com/

GIMP
GIMP je komplexný nástroj pre zložitejšiu úpravu fotografií. Odporúča sa používať pokročilejším používateľom. Táto vyčerpávajúca aplikácia má veľa funkcií, ktoré nemusia byť pre začiatočníkov až tak pochopiteľné. Rozhodne však nie je taký ťažký, aby si naňho nemohli trúfnuť všetci tí, ktorí majú akú takú skúsenosť s Photoshopom. Tento nástroj je založený na koncepte open-source editor obrázkov. Skladanie obrázkov, retuš, vytváranie a veľa iných nástrojov súv ponuke tohto editora. Manuál je vo viacerých jazykoch, no v slovenčine žial nie.
http://www.gimp.org/

InfraView
InfraView je nemenej známy a určite ho väčšina z vás pozná. Je to jednoduchý nástroj na úpravu fotografií. Funguje však len na platforme Windows. Odporúčame všetkým, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s úpravou fotografií.
http://www.irfanview.com/

Paint.net
Paint.Net má ľahko použiteľné rozhranie. Tento rýchly sympatický nástroj prinesie úžitok každému, kto potrebuje rýchlo upraviť obrázok bez vysokého nároku na kvalitu.
http://www.getpaint.net/download.html#download

Ďalšie linky na úpravu fotografií:

http://pixlr.com/editor/ - online úprava fotografií, pre pokročilejších.

http://www.freeonlinephotoeditor.com/ - nahráte svoju fotku a priamo online upravujete, jednoduchý nástroj, na ľavej strane obrazovky je text, ktorý vás navádza, čo daný nástroj „robí“.

http://www.lunapic.com/editor/ - jednoduchý nástroj, nahráte fotku a môžete orezávať, pridávať text, používať rôzne efekty.

http://www.picmonkey.com/ - pekný dizajn fotoeditora – vľavo hore si kliknete, nahráte si svoju fotku a upravujete. Obsahuje všetky základné funkcie na upravovanie fotografií a je jednoduchý na používanie.