5 tipov ako nájsť inšpiráciu

Inšpirácia existuje, len nás musí nájsť pracujúcich.

(Pablo Picasso)

(English version is available on this link.)
Pre väčšinu z nás kreativita príde a odíde ako sa jej zachce. Jeden deň máme prevatné myšlienky a nápady, druhý deň pozeráme hodiny na bielu stranu a rozmýšľame, čo s ňou.

Nemárnite čas tým, že budete pozerať, keď to proste nejde. Načerpajte inšpiráciu inde.
Prinášame päť tipov, ktoré by mohli pomôcť nakopnúť vašu kreativitu.

Cestujúci okolo vás

Taká cesta autobusom, vlakom alebo električkou vám môže priniesť veľa zaujímavého. Nestojte tam so sklonenou hlavou a nesnažte sa skrývať pred svetom. Všímajte si okolie. V dopravných prostriedkoch je veľa plagátov, nálepiek a reklám rôzneho druhu. Čerpajte z nich inšpiráciu. Takisto sledujte ľudí okolo seba.
Je milión vecí, ktoré sa počas takej jazdy v dopravnom prostriedku môže stať. Buďte sledovateľom a možno sa ani nenazdáte a inšpirácia príde skôr ako vystúpite:)

zdroj: www.kozzi.com


Navštívte kníhkupectvo

Pozeranie a obzeranie si kníh vo vašom obľúbenom kníhkupectve je dobrá cesta k načerpaniu inšpirácie. Knihy, ako najstaršia forma dizajnu, stimulujú našu kreativitu poukázaním na neskutočné množstvo dizajnu, umenia, štýlov a techník písma zobrazených na ich obale. Ak máme trošku viac času, nie je nič lepšie ako si vybrať knihu z nášho oboru, listovať v nej a získať navyše aj nejaké nové informácie a rady.


zdroj: www.kozzi.com


Sledujte svojich obľúbených dizajnérov na sociálnych sieťach
Iní ľudia, iné nápady, iná kreativita. Sledujte iných ľudí a čerpajte z nich inšpiráciu. Len prehľadávanie internetu a hľadanie niečoho neidentifikovateľného neprináša až taký efekt. Nájdite tých lepších ľudí z vášho oboru a sledujte ich napríklad na sociálnej sieti Twitter. Sledovanie takýchto ľudí, či už na Twitteri, Facebooku alebo inej sociálnej sieti odokryje ďalšie inšpirujúce zdroje, linky a webstránky.

zdroj: www.kozzi.com


Hľadajte inšpiráciu v prírode

Môže to znieť ako klišé, ale je to tak. Príroda prináša veľa inšpirácie. Choďte len na prechádzku do prírody. Sledujte deti v parku. Pozorujte vášho domáceho miláčika, jeho myslenie a hravosť. Meditujte alebo cvičte jogu priamo v prírode. Alebo si zoberte fotoaparát a foťte všetko, čo vám príde zaujímavé a krásne.


zdroj: http://www.starion.sk/graficke-studio-fotobanka-pre-vas/slovensko/ilustracne-fotografie

Navštívte nákupné centrum

Pokiaľ sa vo vašom okolí nachádza väčšie nákupné centrum, navštívte ho aj pokiaľ chvíľkovo stratíte krativitu. Ľudia v nákupných centrách sú zasypávaní množstvom reklám, letákov a plagátov. Vezmite si inšpiráciu z týchto materiálov a z dizajnu, ktorý vám ponúkajú. Takisto si všímajte obaly a štýly, akým predávajú maloobchodníci svoj tovar, keď si ho kúpite.


zdroj: www.kozzi.com